مشخصات فنی منوپمپ رایبد انرژی

منوپمپ، مونوپمپ یا مونو پمپ ماردونی

منوپمپ برای انتقال مواد غلیظ و یا موادی که دارای ذرات ساینده و یا حتی شن و ماسه دارند کاربرد دارد. با توجه به کاربرد و نوع پمپ مورد نیاز برای هر صنعت ابعاد پمپ انتخابی متفاوت است. اما به طور کلی می توان ابعاد پمپ را در دو دسته پمپ های غلیظ کش افقی و پمپ های تخلیه بشکه عمودی بیان کرد. این نوع پمپ در صنعت برای انتقال مواد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. به طور کلی روتور هلیکال درون یک استاتور لاستیکی با دو سوراخ هلیکال می چرخد. همانطور که روتور درون پمپ می چرخد فضای خالی ایجاد شده در اثر اختلاف تعداد هلیکال ها به سمت جلو حرکت می کنند. در کل مسیر حرکت این حفره ابعاد حجمی حفره ثابت می ماند.

[ درباره ی مشخصات فنی بیشتر بخوانید ... ]

مونو پمپ شرکت رایبد انرژی پاژ

روتور، استاتور منو پمپ

مونو پمپ یا پمپ ماردونی به نوعی از پمپ های دسته جابجایی مثبت دورانی اطلاق می شود. که جریان سازی در آن از طریق سیستم هیدورلیکی پمپ با دو جزء اصلی روتور و استاتور شکل می گیرد. این نوع پمپ در صنعت با نام های منو پمپ، مویینو پمپ، پمپ حفره پیش رونده، پمپ پیچی، پمپ ماردونی، پمپ تک اسکرو، پمپ اسکرو خارج از مرکز، پمپ حفره ای و نیز پمپ هلیکال شناخته می شود. در این نوع پمپ ها جریان درون بخش محرک سیستم هیدرولیک که به نام های روتور، اسکرو یا ماردون شناخته می‌شود. وارد فضای حفره ای بین این قطعه و قطعه ثابت سیستم هیدرولیک که استاتور یا لاستیک نامیده می شود وارد می شود.

[ درباره ی کاربردهای مونوپمپ بیشتر بخوانید ... ]

استاتور یا لاستیک مونو پمپ

انواع الاستومر استاتور یا لاستیک مونو پمپ

خواص لاستیک یا الاستومر استاتور و شيوه اتصال آن به لوله استاتور با توجه به نوع لاستیک استاتور متفاوت می باشد. و روش اجرایی متفاوتی در شرکت رایبد انرژی با توجه به جنس لاستیک استاتور برای آن دنبال می شود. در هریک از این شیوه های اجرایی کارشناسان فنی این مجموعه مواردی همچون جنس لاستیک استاتور، محیط کاری پمپ ماردونی و نوع مواد درون پمپ را مد نظر قرار می دهند.

اجزای مونو پمپ یا پمپ های حفره پیشرونده

راهنمای پمپ حفره ای پیشرونده | مونو پمپ

مونو پمپ یا پمپ های حفره ای پیشرونده، که به عنوان پمپ روتور مارپیچی، پمپ پیچی خارج از مرکز یا تک پمپ شناخته می شوند، بخشی از پمپ های خانواده جابجایی مثبت هستند. پمپ های جابجایی مثبت پمپ هایی هستند که سیال را با به دام انداختن حجم ثابتی حرکت می دهد و لوله تخلیه سیال محبوس شده را به فشار وادار می کند به این صورت همیشه حجم ثابتی از سیال در حرکت است.

پمپ بشکه کش یا پمپ تخلیه بشکه پمپ پاژ

پمپ بشکه کش یا تخلیه بشکه چیست؟

 از جمله انواع مختلف پمپ‌هایی که در صنایع گوناگون مورد استفاده قرار می‌گیرد، پمپ بشکه کش می‌باشد. معادل انگلیسی آن را Barrel Pump،  Drum Pump یا Container Pump  می‌نامند. این مقاله در نظر دارد، درباره این موضوع به صورت مبسوط نکات مفیدی را با شما در میان بگذارد. از همراهی شما متشکریم.

progressive-cavity-pump

منوپمپ - progressive cavity pump

 progressive cavity pump یا به اختصار pcp از نوع پمپ جابجایی مثبت می باشند. این پمپ صنعتی از نوع جابجایی مثبت می باشد و دارای جریان یکنواخت می باشد. همچنین قادر به پمپاژ اکثر سیالات است.